שאנחנו נחזור אליך?
הודעה נשלחה בהצלחה!
או להפך?
03-6888320 03-6888320
xסגור

ריל קומרס משיקה סדנה למנמ”רים ומנהלי טכנולוגיה, בנושא פיתוח למובייל בארגון

לקוחות, שותפים עסקיים, עובדים ולקוחות פוטנציאליים, כולם מחוברים לרשת 24 שעות ביממה עם מכשירי המובייל השונים. אפליקציות המובייל מהוות ערוץ עסקי, מרכזי ואסטרטגי לקשר שוטף רציף, וחוצה ערוצים עם קהלי היעד, בארגון ומחוצה לו. פיתוחן הראשוני של אפליקציות מובייל יכול להיות פשוט או מורכב, אך הוא לעולם רק שלב ראשון בשורה ארוכה של אתגרים נוספים הקשורים לשורה של תחומים: אינטגרציה עם המערכות הפנים ארגוניות, אבטחת מידע, התאמה שוטפת למגוון סוגי מכשירים ומערכות הפעלה, שליטה בגרסאות תוכנה ובהפצת האפליקציות, וכמובן, דורות ההמשך של כל אפליקציה והבנה שמדובר בתהליך רציף של התפתחות ולא על מאמץ חד פעמי. הבנת מכלול האתגרים והסיכונים ותכנון נכון מאפשרים פיתוח מהיר ויעיל של אפליקציות מובייל, ככלי למינוף האסטרטגיה העסקית. ריל קומרס, המתמחה באסטרטגיה ואינטגרציה של טכנולוגיות web וסלולר, השיקה סדנה, ללא עלות לארגון, בנושא “פיתוח למובייל בארגון: תכנון נכון, אתגרים וסיכונים” כדי לאפשר לארגונים לפתח אפליקציות מובייל יעילות. הסדנה מיועדת למנהלי טכנולוגיה בכירים ונערכת באתר הלקוח, בשעות הנוחות לארגון, למנמ”רים ומנהלי טכנולוגיה וללא כל התחייבות. יחד עם בכירי ריל קומרס והמומחים הטכנולוגים במחלקת האסטרטגיה והייעוץ של החברה, תוכלו לבחון את צרכי המובייל של הארגון בטווח הקרוב והבינוני, לאתר את האתגרים, הסיכונים, המגמות וההזדמנויות, ולגבש את אסטרטגית המובייל הנכונה לכם. הסדנה מציעה הזדמנות למפגש ייחודי וחשיפה לנושאים מהותיים בעולם המובייל: אתגרים בכניסת הארגון לעולם המובייל – ניר לוי, סמנכ”ל טכנולוגיות, ריל קומרס מגמות ושימושים בעולם המובייל – שי רוזן מנהל תחום אסטרטגיה וייעוץ, ריל קומרס דיון פתוח בנושא המובייל וגיבוש דרכי פעולה לפרטים נוספים והזמנת סדנת מובייל ללא עלות לארגון, צרו קשר עם איתן עוז, מנהל הפיתוח העסקי של ריל קומרס: ▪ בטלפון: 03-6888-320 ▪ במייל: info@realcommerce.co.il

ריל קומרס השתתפה בכנס סלולר 2010

חברת ריל קומרס השתתפה בכנס סלולר 2010, של מגזין “אנשים ומחשבים” שנערך ב 4 בנובמבר, 2010 במרכז אווניו שבקריית שדות התעופה. במסגרת הכנס אליו הגיעו מאות מקצוענים בתחום הסלולר, העמידה ריל קומרס ביתן שהציג את יכולותיה המגוונות בתחומי הסלולר. מנכ”ל החברה, נאור מן, דן בהרצאה שנשא בשאלה האם לפתח יישום לכלל המכשירים או ישום ייעודי. “בעת פיתוח יישום ייעודי”, אמר, “מתקבל ממשק מלוטש, יש גישה מרבית להתקנים, יש יותר יכולות פונקציונליות. מנגד, ציין, החסרונות הם בשל פיתוח נפרד, נדרש אישור היצרנים וכל שינוי ושדרוג דורש אישור והפצה מחודשת”. מן תיאר גישת כלאיים לפיתוח ייעודי למכשיר שמטרתה להביא את רוב החוויה מהדפדפן : “כך ניתן ליהנות משני העולמות, להחליט מה וכמה וובי ומה לא, ובדך זו התחזוקה והתפעול קלים וזולים יותר. פיתוח שכזה מאפשר שליטה טובה יותר. חסרונות דרך זו הם בכך שעדיין נדרש פיתוח נפרד לכל פלטפורמה, ועדיין קיים קושי לקבל אישור מהיצרן. ההחלטה על אופן הפיתוח, צריכה להיבדק בכל מקרה לגופו. “חלונות פון 7 (Windows Phone 7) הוא המהפכה הבאה. מיקרוסופט (Microsoft) עשו עבודה נוראית בעבר, וכעת הם מתעשתים. זהו מכשיר טוב ועובד, ולמנמ”רים הוא יהווה הפתרון הנכון. נראה עליו הרבה פיתוחים ב-2011″.

חברת ריל קומרס ערכה שולחן עגול למנמ”רים בנושא סלולר

בראשית אוקטובר ערכה חברת ריל קומרס שולחן עגול ייחודי למנמ”רים, בנושא אסטרטגיות מובייל ופתרונות בזירת הסלולר במשרדי החברה בת”א. במפגש השתתפו מנמ”רים מארגונים פיננסיים ותעשייתיים, בכירי החברה, ומומחים בתחום. זהו המפגש הראשון למנמ”רים שיוזמת חברת ריל קומרס, המתמחה בפיתוח אפליקציות מורכבות ואתרי אינטרנט לטלפונים סלולריים חכמים. נאור מן, מנכ”ל משותף של חברת ריל קומרס, סקר בפני המנמ”רים ושאר הבכירים באירוע את המהפכה שעוברת על עולם הסלולר: “ישנם גורמים שונים שהביאו למהפיכה הסלולרית אותה אנו חווים מדי יום. המכנה המשותף לכל הגורמים הוא חוויית המשתמש היחודית בדור החדש של הטלפונים הסופר חכמים”. גלית פיין, אנליסטית בכירה מ-STKI, ציינה בהרצאה שנשאה, כי העולם עובר יותר ויותר למחשוב נייד: “אחד השימושים העיקריים של הסלולר הוא גלישה ברשתות חברתיות. ארגונים צריכים לדעת איך לנצל את העובדה שהלקוח מחובר אליהם 24/7 בזמן אמת. צריך לדעת איך ליצור מערכת יחסים ארוכת טווח עם הלקוח, להשפיע על ההחלטות שלו, להגיב אליו בזמן אמת, ולהיות מפסיק פתוחים כדי להשתנות. ארגונים לא משתמשים במדיה החברתית בתבונה. כולם נמצאים בפייסבוק או בטוויטר, צוברים אנשים שעוקבים אחריהם וחושבים שאם עשו להם “לייק” זה מספיק. אבל זה לא. צריך לגרום ללקוח לחזור וליצור נאמנות ע”י כך שמראים לו שמקשיבים לו ושהוא יכול להשפיע”. במפגש עסקו בערוצים החדשים דרכם מתקשרים היום ארגונים עם לקוחותיהם כמו מדיה חברתית, מובייל וטאבלטים. “ארגונים רבים לא מבינים שהטאבלט הוא ערוץ חשוב שאסור להתעלם ממנו. לראייה תוך 28 ימים מיום ההשקה, נמכרו בעולם מיליון אייפדים”, אמרה פיין. לדבריה, “הארגונים לא משכילים להבין שהלקוח מצפה לחוויה אחידה: אם יצרתי קשר עם מרכז השירות של הארגון, אני מצפה שהם יידעו מה עשיתי לפני שעתיים באתר שלהם ומה עשיתי לפני חמש דקות דרך אפליקציית הסלולר שלהם. נראה שכל ערוצי התקשורת עם הלקוח מתפתחים באופן מנותק ואין ראייה כוללת של חווית המשמש מול הארגון. צריך לטפל בזה ולהקים גוף גג שאחראי על כל הערוצים מול הלקוח ולדאוג לאחידות ולעקביות השירות”. “בתחילה עולם המובייל כלל בעיקר תקשורת טלפונית ותכנים שאינם קשורים למקום או לזמן”, אמר מן. “היום המשתמשים רוצים לקבל תוכן מיוחד עבור המקום, הזמן והקונטקסט שבו הם נמצאים. כמו למשל לדעת מה ההנחות בחנויות הנמצאות בקרבת המשתמש”. אחת האפשרות כיום היא לפתח אפליקציות לסלולר המבוססות על augmented reality (מציאות מועשרת) שבה מוסיפים למציאות הנמצאת על מסך הסלולר רובדי אינפורמציה נוספים. מן הזכיר בנושא את האפליקציה שפיתחה ריל קומרס עבור בנק לאומי, שבה המשתמש מדליק את המצלמה ורואה הדמיה של הסניפים על גבי העולם המציאותי, תוך כדי הליכה.

חברת ריל קומרס השתתפה בכנס המנמ”רים החצי שנתי

חברת ריל קומרס השתתפה בכנס המנמרים החצי שנתי ה-7 , של מגזין “אנשים ומחשבים” שנערך ביולי, 2010 במרכז אווניו שבקריית שדות התעופה. במסגרת ועידת הפסגה של המנכ”לים והמנמ”רים, העמידה החברה ביתן שהציג את יכולותיה המגוונות בתחומי ה web והסלולר. מנכ”ל החברה, נאור מן, נשא הרצאה תחת הכותרת: “אפליקציית סלולר ייעודית או מבוססת דפדפן- איפה לשים את הכסף”. בין הדוברים הנוספים בכנס: רז הייפרמן, סמנכ”ל מערכות מידע של ביטוח ישיר; עצמון מינץ, סמנכ”ל טכנולוגיות ומערכות מידע של אגד; שמעון הרץ, מנמ”ר פלאפון; נתן הרשקוביץ, מנמ”ר רשות ניירות ערך; גיל בכר, מנמ”ר הרץ ואייל צפריר, סמנכ”ל טכנולוגיות מידע, בזק בינ”ל.

חברת ריל קומרס השתתפה בכנס בנקאות ופיננסיים

חברת ריל קומרס השתתפה בכנס בנקאות ופיננסיים – eBanking and eFinance 2.0 – של מגזין “אנשים ומחשבים” שנערך במאי, 2010 במרכז אווניו שבקריית שדות התעופה. במסגרת זאת העמידה החברה ביתן שהציג את יכולותיה המגוונות בתחומי ה web  והסלולר במגזר הפיננסי בכלל ובעולם הבנקאות בפרט. הכנס הפגיש על במה אחת את צמרת עולם הבנקאות הישראלי, מנהלי מחשוב בכירים, מנהלי שירות לקוחות ושיווק עם ספקיות הפתרונות הטכנולוגיים לעולם הבנקאות. בכנס השתתפו מנמ”רים, מנהלים בכירים ומקצועני מחשוב בכל הבנקים, המוסדות הפיננסיים, חברות האשראי והביטוח בישראל. בין המרצים הבולטים בכנס: איציק מלאך- סמנכ”ל טכנולוגיות, בנק לאומי; שלמה שמאי- משנה למנכ”ל הפניקס; ושי ורדי- סמנכ”ל טכנולוגית , בנק דיסקונט. בין הנושאים שהוצגו בכנס: פרויקטים במגזר הפיננסי – הצלחות תובנות וכישלונות כיווני התפתחות חדשים בעולם הבנקאות חדשנות בנקאית ללקוחות מתקדמים האינטרנט כערוץ מכירתי בזמן אמת הבנק בכף ידך סוגיות בהקמת מערכת eBanking ניטור חווית הלקוח המקוון בזמן אמת