שאנחנו נחזור אליך?
הודעה נשלחה בהצלחה!
או להפך?
03-6888320 03-6888320
xסגור
מובייל
Apache Cordova

Apache Cordova

Apache Cordova היא פלטפורמה מובילה בתחום פיתוח אפליקציות לסמארטפונים ולטאבלטים, המאפשרת בניית אפליקציות מובייל בעזרת שימוש בטכנולוגיות web קיימות כמו HTML5, CSS, ו JavaScript. חברת ריל קומרס עושה שימוש נרחב ב- PhoneGap בפיתוח אפליקציות ללקוחותיה.

PhoneGap, או בשמו הנוכחי Apache Cordova, הוא הכלי (Framework) המוביל בעולם בתחום פיתוח אפליקציות לסמארטפונים ולטאבלטים. העוצמה של PhoneGap מבוססת על התועלות הבאות:

  • PhoneGap מתאים גם לכתיבה של אפליקציות Native וגם לפיתוח של אפליקציות HTML5 ולפיכך נעשה בו שימוש נרחב מאוד בפיתוח של אפליקציות היברידיות. אפליקציות היברידיות הן אפליקציות המשלבות בין קוד הנכתב ב-HTML5 וקוד הנכתב ב-Native של מערכת ההפעלה של הסמארטפון/טאבלט. הגישה ההיברידית תופסת תאוצה רבה בעולם והיא הגישה המובילה כיום בפיתוח אפליקציות לארגונים. הסיבות לכך הן רמת מחזור הקוד הגבוהה שהיא מאפשרת לאור השימוש ב-HTML5, וכן היכולת לא לאבד פונקציונאליות ולא להתפשר על חוויית המשתמש. שילוב קוד Native מאפשר גישה לכל התקני החומרה וממשקי מערכת ההפעלה של הסמאטרפון וכן ליטוש של חוויית המשתמש לרמה הגבוהה ביותר.
  • השימוש ב-PhoneGap מבוסס על כתיבת קוד בשפות הממשק המקובלות של האינטרנט: HTML5, Java Script ו- CSS. יתרון זה משמר את יכולות הפיתוח הקיימות של הארגון ובכל מקרה מאפשר חסכון ניכר של משאבים, מפני שסט היכולות הנדרשות כדי לפתח אפליקציות באמצעות PhoneGap הוא של טכנולוגיות WEB הסטנדרטיות. באופן כללי קל יותר למצוא מתכנתי ממשק מעולים בטכנולוגיות WEB מאשר מתכנתים טובים לכל אחת מפלטפורמות המובייל הנפוצות (Apple IOS, Android, Windows phone 8).
  • משמעות השימוש ב- PhoneGap היא שהאפליקציה נכתבת פעם אחת ורצה על כל מערכות ההפעלה הנפוצות בשוק. אפליקציות הנכתבות ב- PhoneGap ירוצו ב-Android, ב-Apple IOS וב-Windows phone 8 ללא צורך לשכתב אותן שוב ושוב. יתרה מכך, השימוש ב-PhoneGap מאפשר להעלות את האפליקציה לחנויות האפליקציות של כל אחת מהפלטפורמות המובילות ובכך לעשות שימוש גם בפלטפורמת ההפצה שמעמידות Apple, Microsoft ו-Google לטובת הסמארטפונים והטאבלטים שלהן.
  • PhoneGap, הוא כלי קוד פתוח וככזה ניתן לעשות בו תוך חסכון בעלויות הנלוות של רישוי אשר לאורך זמן הפוכות לנטל עלות משמעותי. יתרה מכך, עוצמת קהיליית המפתחים של PhoneGap, ועובדת היותה חלק מקבוצת קוד פתוח מהגדולות והחזקות בעולם – Apache הנתמכת ע”י IBM, מבטיחים שהוא יישאר בחזית הטכנולוגיה תמיד וכי התגובה שלו לשינויים התכופים בשוק תהיה מהירה ומלאה.

קצת רקע על PhoneGap:


PhoneGap פותחה לראשונה ע”י חברת “Nitobi” ומאוחר יותר תרמו לה גם חברות גדולות כמו IBM ו Microsoft. ב- 2011 נקנתה Nitobi ע”י חברת ADOBE וב- 2012 הועבר הקוד של PhoneGap לידי קואליציית הקוד הפתוח של APACHE, הנתמכת ע”י IBM, תחת השם Apache Cordova תוך הבטחה שהוא יישאר כלי קוד פתוח לתמיד.

יתרונות עיקריים של ה PhoneGap:

  • שימוש בתכנות בעזרת טכנולוגיות web: HTML5, CSS, ו JavaScript, אשר מאפשרות פיתוח קל ומהיר בהרבה של האפליקציות
  • תומכת במגוון רחב של פלטפורמות מובייל שונות ונפוצות:Windows Phone, Android, iOS, Symbian, Blackberry, WebOS, Samsung Bada. המשמעות היא שאין צורך לבנות את האפליקציה מחדש לכל פלטפורמה.

ריל קומרס עושה שימוש נרחב ב- PhoneGap בפיתוח אפליקציות ללקוחתיה. בין השאר יישמה ריל קומרס באמצעות PhoneGap את אפליקציית התשלומים העירונית אשר נמצאת בשימוש של 12 עיריות שונות (ועיריות נוספות מצטרפות כל העת), ביניהן עיריית חיפה.