שאנחנו נחזור אליך?
הודעה נשלחה בהצלחה!
או להפך?
03-6888320 03-6888320
xסגור
אינטרנט
PHP

PHP

PHP היא שפת סקריפט מבוססת קוד פתוח נפוצה מאד, הרצה על צד השרת וניתנת להטמעה בדפי HTML. ריל קומרס מחוברת לעולם הקוד הפתוח מראשית דרכה ועושה שימוש נרחב ב-PHP, גם במסגרת פיתוח כללי וגם תוך שימוש בכלי ניהול תוכן ומסחר אלקטרוני כגון Drupal, WordPress ו-Magento.

שפת Hypertext Preprocessor) PHP רקורסיבית) שואבת משפות התכנות Java ו-Perl, והיא בין השפות הראשונות שנבנו במטרה ליצור דפי אינטרנט דינאמיים. השפה מספקת למפתחים מגוון פונקציות ספריה, למשל פונקציות לתמיכה בבסיסי נתונים ולהצפנת מידע, המסייעות בקיצור משך זמן הפיתוח.
בין אתרי האינטרנט הגדולים ומערכות ניהול תוכן הנפוצות העושים שימוש בשפת PHP, כלולים גם Facebook, ויקיפדיה, פליקר, WordPress, Drupal ורבים אחרים.

איך זה עובד בפועל?

כאשר משתמש פותח קובץ PHP, נשלחת לשרת בקשה לקבל את הקובץ. השרת מפענח את הקוד שבקובץ באמצעות מנוע PHP (מפרש) המותקן עליו, ויוצר פלט HTML הנשלח לדפדפן. המשתמש עצמו לא נחשף לקוד הPHP, אלא רק לפלט, כלומר יש כאן יתרון חשוב בהגנה ושמירה על קוד הכתוב בPHP. כיוון שהתוכנה יוצרת את דף הHTML רק לאחר דרישת המשתמש, אתרים מבוססי PHP הם אתרים דינאמיים.

PHP כחול לבן

במקור השפה פותחה על ידי רזמוס לרדורף ב- 1994/95. לרדורף השיק את שתי הגרסאות הראשונות של השפה, שנקראה Personal Home Page ונחשבה למעט מסורבלת ולא נוחה.
שפת PHP עברה שינוי יסודי בגרסתה השלישית, ורק מגרסה זו מדובר בשפה התכנות המוכרת לנו כיום.
גרסה זו פותחה של ידי שני מפתחים ישראלים מהטכניון: זאב סורסקי ואנדי גוטמנס, אשר השיקו גרסה מלאה ראשונה של השפה, שהרחיבה את התמיכה בבסיסי נתונים ובפרוטוקולים. כיום פיתוח השפה ממשיך על ידי סורסקי וגוטמנס באמצעות חברת Zend Technologies , אשר הוקמה על ידם. בגרסה הרביעית של PHP, שוחרר לראשונה מנוע ה-Zend, מפרש PHP נוסף.

יתרונות PHP

  • מותאמת במיוחד לפיתוח אתרים ברשת, ולכן התכנות באמצעותה נוח ומקנה מגוון אפשרויות, למשל בהשוואה לפיתוח אתרים בשפות C או Perl.
  • נחשבת לשפת תכנות חזקה ומובילה גם לעומת המקבילות בשוק (ASP, JSP).
  • מאפשרת עבודה עם בסיסי נתונים רבים ופרוטוקולים שונים.
  • שפת קוד פתוח – כלומר נגישה לכל מתכנתי השפה, וגם מופצת ללא תשלום.
  • מספקת רמת אבטחה גבוהה מאד.
  • מנוע השפה רץ על מגוון רחב של מערכות הפעלה ושרתים.
  • נחשבת לשפת תכנות קלה ופשוטה. עבור מתכנתי שפת C לימוד השפה יהיה מהיר יותר.