קוד פתוח
השימוש בסביבת קוד פתוח באתר של בנק הוא בחירה מהפכנית ואמיצה המביאה לבנק פתרון חדשני ומושלם. הקוד פתוח מאפשר, לצד היכולת לממש ממשק משתמש מעולה,יכולות מתקדמות של ניהול שוטף של אתרי הבנק, כמו גם שיפור ושדרוג האתר וטיפול בתקלות באופן מיידי. מאחר וקהילת הקוד הפתוח מתפתחת בקצב מסחרר, הפלטפורמה מאפשרת לבנק להוסיף בכל שלב פיצ'רים נוספים לאתרי החברה ולשפר את המערכת.
פלטפורמה מתקדמת
כחלק מתהליך הייעול, העברנו את הבנק למערכת ניהול התוכן המתקדמת דרופל 7. מדובר בפרוייקט הגדול בישראל שנבנה תחת מערכת מסוג זה, תוך שימוש במגוון הפתרונות שמציעה המערכת, כגון הטמעה קלה של מנועי חיפוש, Memcached להאצת ביצועים וסנכרון קבצים בין שרתים בעזרת GlusterFS.
תוכן דינאמי ועדכונים שוטפים
בעבר נדרשו עורכי התוכן באתרי בנק דיסקונט להיעזר בצוות הטכני לשם העלאה ועדכון תכנים, תהליך שהיה ממושך ומסורבל. כיום, בזכות השימוש במערכת דרופל 7, פתחנו בפני צוות התוכן של הבנק את האפשרות להעלות תכנים בצורה נוחה ואינטואיטיבית, באופן מיידי, מבלי להסתייע בצוות הטכני.
בנקאות בעידן הדיגיטלי
במרכזו של פיתוח האתרים השיווקיים של בנק דיסקונט עומד הקוד הפתוח, המאפשר זמינות מלאה (high availability) ומונע מצב של שיתוק המערכת, צעד הכרחי לפעילות אתר מורכב מסוג זה. במקרה של תקלה באתר, הפתרונות נמצאים ברשת וזמינים 24/7.
למרות התלאות בדרך, תודה על המקצועיות, הסובלנות, ההתגייסות ושיתוף הפעולה הנהדר!
מיכל שיריון, מנהלת פרוייקטים, בנק דיסקונט