זיהוי הפוטנציאל
באתרים כלכליים, בבלוגים מקצועיים וברשתות חברתיות, מתנהלת שיחה ערה בין משקיעים על מניות, סחורות, אגרות חוב וכו’. אפליקציית "מדד הבאזז" שאופיינה על ידי אקלסנס וריל קומרס, מנטרת שיחות אלו ומפיקה מהן מידע על מגמות בקרב המשקיעים במניות ישראליות. למידע זה ערך רב בתהליך קבלת ההחלטות של המשקיע.
הנגשת מידע למובייל
סוחרים רבים משקיעים לאורך שעות היום בהתאם לחדשות ולמגמות, ואיחור של כמה דקות יכול להיות בעל משמעות רבה. לכן יש חשיבות גדולה להנגשת מידע עדכני בשוק ההון למכשירים ניידים. אפליקציית "מדד הבאזז" העונה על צורך זה, זמינה להורדה למכשירי אייפון ולמגוון מכשירים מבוססי אנדרואיד.
איך זה עובד?
האפליקציה סוקרת את השיחות על מניות ישראליות, ברשת ובאתרי החדשות הרלוונטיים, ומדרגת אותן לפי מספר הדיונים. המדד משקלל את הנתונים שנאספים מהרשת, באמצעות אלגוריתם משוכלל, ונותן להם ציונים לפי כמות המידע. כתבה, למשל, תקבל ניקוד גבוה יותר מטוקבק.
ממשק משתמש נוח וידידותי
המידע מוגש לגולשים באמצעות ממשק משתמש נוח וידידותי, הכולל גם גרפים המציגים את רמת השיח על כל מניה ואת ביצועיה בשוק ההון. כמו כן, האפליקציה מאפשרת לבחור מניות מסוימות ולכלול אותן בתיק אישי. ניתן גם לייצר התראה יומית עבור שלוש המניות הכי מדוברות באותו היום.