שאנחנו נחזור אליך?
הודעה נשלחה בהצלחה!
או להפך?
03-6888320 03-6888320
xסגור

חדשות

חדש מ”אקסלנס”: אפליקציה שמודדת את הבאזז בשוק ההון

רוצים לדעת בכל רגע, מכל מקום – על מה מדברים בשוק ההון? עכשיו אתם יכולים

ריל קומרס

כמו תחומים רבים אחרים, גם שוק ההון מושפע מאוד מהמתרחש ברשתות החברתיות. ברשתות השונות, כמו גם באתרי החדשות הכלכליים, מתנהלת שיחה ערה בין משקיעים על מניות, סחורות, אגרות חוב וכו’. ניתוח של השיחות הללו יכול ללמד הרבה מאוד על מגמות בקרב המשקיעים – ולשמש כמידע בעל ערך רב לפני קבלת החלטות.

החיבור למידע עדכני בשוק ההון הוא בעל חשיבות רבה. סוחרים רבים משקיעים לאורך שעות היום בהתאם לחדשות ולמגמות, ואיחור של כמה דקות יכול להיות בעל משמעות רבה – ולכן יש חשיבות גדולה להנגשת המידע למכשירים ניידים.

בית ההשקעות “אקסלנס” החליט לנצל את התופעה כדי לייצר שירות שמבוסס עליה. בית ההשקעות פנה ל”רילקומרס” וביחד אפיינו אפליקציה ייחודית – שמנטרת את השיחות והתוכן הרלוונטי באתרים כלכליים, בבלוגים מקצועיים וברשתות חברתיות ומפיקה מהן מידע על המגמות באשר למניות ישראליות. האפליקציה נקראת “מדד הבאזז” – והיא זמינה להורדה למכשירי אייפון ומכשירים מבוססי אנדרואיד.

האתגרים בפיתוח האפליקציה היו רבים: איתור וסינון המידע הרלוונטי, הבנת המגמות המסתמנות מתוכו ובניית ממשק משתמש נוח וידידותי שיאפשר לעשות בה שימוש.

איך זה עובד? האפליקציה סוקרת את השיחות ברשת ובאתרי החדשות הרלוונטיים על מניות ישראליות – ומדרגת אותן לפי מספר הדיונים בהן ואיכותם. המדד משקלל את הנתונים שנאספים מהרשת, באמצעות אלגוריתם משוכלל, ונותן להם ציונים לפי כמות ואיכות המידע. כתבה, למשל, תקבל ניקוד גבוה יותר מטוקבק.

מנהל מחלקת המחקר של אקסלנס, יניב חברון: “העולם הטכנולוגי והאינטרנט הם שכלול חדש ומבורך עבור כל אלה העוסקים בתחזיות. כדי לשלוט באחד האלמנטים החשובים והחמקמקים של עולם ההשקעות, השקנו את מדד הבאזז שייתן מענה לפופולריות תקשורתית של חברה בודדת, שאותה ניתן לתרגם למושג ארצי ויעיל – כסף. סמנכ”ל שיווק באקסלנס, עמית שגיא, אמר: “זהו כלי ייחודי נוסף עבור המשקיעים שבאמצעותו הם יוכלו להשתמש בתהליך קבלת החלטה על השקעה”.