שאנחנו נחזור אליך?
הודעה נשלחה בהצלחה!
או להפך?
03-6888320 03-6888320
xסגור

חדשות

ריל קומרס גאה להציג – אתר ראשי חדש לאוניברסיטת ת”א.

במהלך חודש מאי עלה לאוויר אתר ראשי חדש לאוניברסיטת ת”א. http://new.tau.ac.il/

ריל קומרס

פרויקט בניית האתר הראשי החדש של אוניברסיטת ת”א הוא אחד השאפתניים ומאתגרים שהובלנו בשנתיים האחרונות. שנה וחצי של אפיון ובניית אסטרטגיית אינטרנט, ריכוז של 500 תתי אתרים בטכנולוגיות שונות לתשתית טכנולוגית וזהות תאגידית אחידה. התווית קו עיצובי לאתרי משנה תוך הגדרת ממשק וחווית משתמש. זה מסוג הפרויקטים בהם ריל קומרס יכולה להביא לידי ביטוי את היכולות הגבוהות והמומחיות שלה והיום יותר מתמיד גאה להציג לפניכם את תוצאות הפרויקט.

אוניברסיטת תל-אביב הינה אוניברסיטת מחקר ציבורית הגדולה בישראל ובעלת המגוון הרחב ביותר של תחומי לימוד ומחקר. לומדים בה כ-29,000 סטודנטים בכל מסגרות הלימוד והתארים, ועל הסגל האקדמי נמנים מרצים וחוקרים מן הצמרת העולמית, המשפיעים במחקריהם על כל תחומי החיים והתרבות. שאיפת האוניברסיטה הינה מצוינות אקדמית עם אחריות חברתית.

קצת היסטוריה… ההכרזה על הקמת אוניברסיטת תל אביב הייתה ב-6 ביוני 1956, אך למעשה הקמתה נעשתה בשלבים ונמשכה כעשר שנים, אגב איחוד של מוסדות שונים. גרעין האוניברסיטה הוקם ב-1 בדצמבר 1953 באבו כביר, סמוך ליפו, עם פתיחת “המכון האוניברסיטאי למדעי הטבע”.
ב-4 בנובמבר 1964 נחנך הקמפוס הקבוע של האוניברסיטה ברמת אביב, וב-1969 זכתה האוניברסיטה להכרה מלאה של המועצה להשכלה גבוהה.

כמו הקמתה, גם אתר האינטרנט הישן של האוניברסיטה נעשה בשלבים: אשכול אתרי האוניברסיטה מורכב ממאות אתרים (כ – 500 אתרים) שנבנו בצורה מבוזרת ובטכנולוגיות שונות לאורך השנים
מתוכם, כמה עשרות אתרים הינם אתרים גדולים ומושקעים (אתר ראשי, אתר רישום, אתרי פקולטות וכדומה), ואילו האחרים נעים בין רמות ואיכויות שונות. האתר נעדר זהות תאגידית אחידה כמו גם קו עיצובי או פונקציונאלי אחיד בין האתרים השונים.

אז מה עושים עכשיו?
מטרת העל של ריל קומרס בזמן שבנתה את האתר החדש היתה יצירת אתר בעל זהות תאגידית ברורה ואחידה, עם קו עיצובי ופונקציונאלי אחיד בין האתרים השונים.
אתר אשר יבטא מסרים מרכזיים שעל האוניברסיטה לשדר לקהל המשתמשים והקהל הרחב והצגת האוניברסיטה על כל מרכיביה וגווניה תוך מתן ביטוי למצויינותה ולערכיה.

במסגרת פרויקט אתר האינטרנט של אוניברסיטת תל אביב, בוצעו שני תת פרוייקטים:

1. בתת הפרויקט הראשון, בוצע אפיון UI + UX ועיצוב כולל לאתר החדש. הוגדרו עשרות דפים, מסכי ניהול, וקו עיצובי, תאגידי ומיתוגי חדש.

2. בתת הפרויקט השני, בוצעה עבודת פיתוח כוללת לתשתית טכנולוגית ב Drupal 7, אשר תחליף את כלל אשכול אתרי האוניברסיטה.
פרויקט האינטרנט כולל למעשה פיתוח 5 אתרים (אתר ראשי, אתר רישום, אתר באנגלית, ו – 2 אתרי פקולטה), כאשר האתר הראשון מבין ה – 5 עלה במהלך חודש מאי לאויר, ושאר 4 האתרים יועלו לאוויר בחודשיים הקרובים.

ומה בהמשך?

בשנה הקרובה, יוחלפו אט אט כלל האתרים הראשיים של האוניברסיטה עד שאשכול האתרים יבוסס כולו על התשתית הטכנולוגית אותה ריל קומרס פיתחה.

הידיעה פורסמה גם ב"אנשים ומחשבים" בתאריך 9.7.12.